top of page
Ara

ZORLUK SAYILARI

Zorluk sayıları doğum tarihinizdeki gün, ay ve yıl bilgileri ile hesaplanır.

Zorluk sayısı hesaplaması çıkarma işleminin kullanıldığı birkaç alandan biridir.


NOT: Zorluk dönemlerinizi hesaplarken, sayılar tek hane kalacak şekilde sadeleştirilir.


Zorluk Sayıları Nedir?


Her birimiz hem güçlü hem de zayıf yönlerimizle doğarız. Numeroloji hayata, yeteneklerimizi ortaya çıkarmak, geliştirmek ve zayıf yönlerimizi güçlü yönlere dönüştürmek için tasarlanmış bir eğitim süreci gibi bakar. Bu öğrenimler, varlığımızı tamamlamaya ve yüksek benliğimize ulaşmaya hizmet eder.


Tamamlanmak için, zayıflıklarımızla yüzleşmemiz ve kendimizi geliştirmek için bilinçli olarak çalışmamız gerekir. Yaşamımız boyunca yüzleşmemiz gereken dört Zorluk vardır. Birçoğumuz için aynı zorluk tekrarlanırken, diğerlerimizin öğrenmesi gereken dört farklı ders vardır.


Hayat yolunuzdaki Zorluklar, üstüne gitmeniz ve insanı-kamil olma yolunda öğrenmeniz gereken belirli dersleri ortaya koyar. Size ilham vermek ve yardımcı olmak için hayat sizi Zorluk sayılarınızın belirli özelliklerini gerektiren durumlara yerleştirir. Bu zorlukların üstüne gidilmediği sürece bilgeleşme süreci yavaşlar ve kendimizi aynı döngülerin içinde buluruz.


Zorluk senelerini öğrenmek hayatınızı kolaylaştıracak bilgilere sahip olmak demektir. Hangi dönemlerde hangi zorluklarla karşılaşacağınızı öğrendiğinizde, nasıl üstesinden geleceğinizi de bilirsiniz.


"Hayatın sana getireceği Her zorluğu memnuniyetle kabul et. Karakterini o zorluklar inşa edecektir. Saadete götüren kudreti ancak zorlukları alt ederek kazanabilirsin."
Herbert Newton Casson

Bu yaşam süresince üstesinden gelmeniz gereken dört Zorluk Dönemi bulunur. Doğumdan ölüme kadar süren Üçüncü veya Ana Zorluk dışında, bu mücadele sayıları yaşamınızın farklı dönemlerinde sizi etkileyecektir.


-Ω-


ZORLUK DÖNEMLERİNİN SÜRESİ


Zorluklar dönemleri tanımlanmış sürelere sahip DEĞİLDİR, döngülerden daha akıcıdırlar ve üst üste gelirler. Aşağıdaki yaşlar ortalamayı gösterir ve bunları nasıl ele aldığınıza ve nihayetinde nasıl üstesinden geldiğinize bağlı olarak önemli ölçüde daha kısa veya daha uzun olabilir.


İlk Zorluk Dönemi genellikle doğumdan yaklaşık 30 ila 35 yaşına kadar sürer.

İkinci Zorluk Dönemi genellikle yaklaşık 35 ila 55/60 yaşlarına kadar sürer.

Üçüncü Zorluk Dönemi çok fazla ağırlık taşır ve hayatınız boyunca hissedilir. Bu nedenle Ana Zorluk olarak da adlandırılır. Bu mücadelede ustalaştıkça, yaşamınız giderek daha fazla kendi kontrolünüz altına girecektir. Zorlukların olumlu yönlerini karakterinize dahil edeceksiniz. Zorluğun hayatınızda olma asıl amacı da budur. Bu nedenle, meydan okumanın içinde büyük bir ödül şansı vardır. Kısacası, başarınızın sırrı bu olabilir.

Dördüncü Zorluk dönemi en güçlü şekilde hayatımızın son döneminde, yaklaşık 55/60 yaşlarından itibaren hissedilir.


-Ω-


ZORLUK DÖNEMİ SAYILARININ HESAPLANMASI


1. Zorluk Dönemi, doğum ayı ve günü arasındaki farktır.

2. Zorluk Dönemi doğum günü ve yılı arasındaki farktır.

3. veya Ana Zorluk Dönemi 1. ve 2. Zorluk arasındaki farka eşittir.

4. Zorluk Dönemi, doğum ayı ile doğum yılı arasındaki farktır.


03/07/1962 doğumlu Tom Cruise örneğimizde, bu birimlerin her birini (ay, gün ve yıl) tek hanelere indiriyoruz. Sonuç 3, 7 ve 9'dur.


İlk Zorluk Dönemini bulmak için doğum gününden doğum ayını çıkarırız ya da tam tersini yaparız. Örneğimizde birinci zorluk dönemi; 7 - 3 = 4

İkinci Zorluk, doğum gününün doğum yılından çıkarılması ya da tam tersinin yapılmasıyla ortaya çıkar.

Örneğimizde ikinci zorluk dönemi; 9 - 3 = 6

Üçüncü ve ana Zorluk, Birinci ve İkinci Zorluğun çıkarılmasıyla veya tam tersi ile bulunur. Örneğimizde üçüncü zorluk dönemi, 6 - 4 = 2

Dördüncü Zorluk, doğum yılından doğum ayının çıkarılmasıyla veya tam tersi ile bulunur. Örneğimizde dördüncü zorluk dönemi; 9 - 7 = 2


NOT: 0 (sıfır) Zorluk dönemi çok yaygındır.


-Ω-


Zorlukların Anlamı-Ω-


Şu anda Kendi Okumanızı Yapın bölümümüzde ilerliyorsanız, Denge Sayısı ile devam edin.


-Ω-


Kendi Okumanızı Yapın

Doğum sayısı

Doğum günü sayısı

İfade sayısı

Kalbin Arzusu/Ruh Güdüzü sayısı

Kişilik sayısı

Gizli Tutku sayısı

Karmik Ders sayısı

bottom of page