top of page
Ara

NUMEROLOJİ ALFABESİ VE ÇAKRA TANIMLARI

”Alfabesi olan her toplumun kendine has bir Numerolojik sistemi vardır”

Dünya insanı şu an 9 çakra (zeka biçimi-sayı-frekans-enerji) üzerinden görgü ve deneyimlerini artırmak ya da çalışmak üzere buradadır.


Bu 9 zeka biçimini tamamlamadan yani Kamil İnsan olmadan dünyadan mezun olmak mümkün olmadığı için ruh varlığı farklı senaryolarla ve farklı bedenlerde bu dünyayı tekrar tekrar deneyimlemek durumunda kalır.


İnsanın evrimleşmesiyle çakra sistemi de gelişir ve bilgiler güncellenir. Numeroloji'de şu anda 9 çakra üzerinden bir numeroloji alfabesi kullanmaktayız. Bu 9 çakra 9 zeka biçimidir ve içinde psikoloji bağlantılı bilgileri barındırır. Çakralarımızı anlamamız hayatımızı anlamamız demektir. Kendinizle çalışmaya başlarken Çakra Bilgeliğinden yararlanmalısınız.


-Ω-


10. Çakra


2012'den sonra yoğun bir 10.çakra açma çabası içine girmiş olan insanoğluna 10.çakraya ait bir harf henüz Numerologlarca tanımlanmış değildir. Çünkü 10.çakra bu dünyaya ait bir zeka biçimi olmayıp, öte alemin ilk basamağını oluşturan kök bir bilinçtir. Şu anki, Mondern Numeroloji sisteminde 10.çakra ile ilgili bilgiye Numeroloji analizi yapılırken Ana Tipoloji veya Arketip Hesaplaması dediğimiz bir yöntemle ulaşabiliyoruz.


11'ler, 19'lar, 22'ler ve 33'ler dediğimiz 10. çakra ile çalışan, daha yüksek titreşimde olan ve daha sezgisel öte alem frekansı taşıyan ve bu dünyada bedenlenmiş, çoğu görevli olan ama kendi potansiyellerini hatırlayamayan bu ruhsal yolculara hatırlatmalarını yapmak ve tekrar hayat planlarını fark etmelerini sağlamak amaçlı yardımda bulunmak her Numerolog’un asli vazifelerindendir.


-Ω-


Çakra Evrimleşmesi

Evrimleşme kök çakradan (1.çakra) yani bu dünyada kendini var etme aşaması ile başlar ve uzun bir yolculuktan sonra fiziksel alemden ayrılarak (9 zeka biçimini tamamlayarak) süptil bir ruhsal evrimleşme sürecine dönüşür.


-Ω-


NUMEROLOJİ ALFABESİ


Alfabedeki ilk harf 1.çakra olarak, 2.harf 2.çakra olarak, 3.harf 3.çakra, 4.harf 4.çakra olarak tanımlanarak oluşturulmuştur. Harf sayısı çift haneye gelince, örneğin; 22.harf V dir 2+2=4 olarak sadeleştirilir ve 4.çakraya denk olarak yazılır. CÇ, Iİ, OÖ, UÜ, SŞ, GĞ aynı kökene sahip oldukları için aynı sayıda titreşirler.

1. KÖK Çakra harfleri: A, J, S-Ş 2. SAKRAL Çakra harfleri: B, K, T 3. SOLAR PLEKSUS Çakra harfleri: C-Ç, L, U-Ü 4. KALP Çakra harfleri: D, M, V 5. BOĞAZ Çakra harfleri: E, N, W 6. ALIN -3.GÖZ Çakra harfleri: F, O-Ö, X 7. TAÇ -RUH Çakra harfleri: G-Ğ, P, Y 8. AURA-DÜNYEVİ Çakra harfleri: H, Q, Z 9. ASTRAL- ŞİFA Çakra harfleri: I-İ, R


-Ω-9 ÇAKRANIN – ZEKA BİÇİMİNİN ÖZET TANIMLARI NELERDİR

1. ÇAKRA Ben ve benim demek, köklenmek, cesaretle harekete geçmek, yaratmak 2. ÇAKRA: Sen ve senin demek (öteki), empati, beslemek ve büyütmek, yetiştirmek, duygular 3. ÇAKRA: Ego, hayal gücü, karakter özellikleri, sınırların tanımı, yeteneklerin keşfi 4. ÇAKRA: Kendini ve diğerlerini sevmek, biz ve bizim demek, toplumsal değerleri korumak, din ile ilgili konular 5. ÇAKRA: İletişim, sosyalleşmek, hayat tecrübesi edinmek, yapıcı merak, keşif 6. ÇAKRA: Duygusal zeka, aile değerleri, partnerlik, sorumluluk, konsantrasyon, içsel denge 7. ÇAKRA: Analitik zeka, bilgi, sorgulamak, şüphecilik ve ayrıştırmak, içe dönmek, ruhsallık 8. ÇAKRA: Dünyaya dair güç, başarı, yönetim, finans, ekonomi, mülk hakimiyeti, siyaset, otorite, para 9. ÇAKRA: Hümanizm, merhamet, çocuksu saflık, duygusallık, ŞİFA, sanatsal ilham, bilgelik


-Ω-

Indigo Sayılar 11, 19, 22, 33 lerin bilgisi bir alt yapı oluşturulmadan tam anlamı ile anlaşılabilecek bilgiler olmadığından ve eksik kalabileceğinden dolayı, eğitimlerde detaylı bir şekilde verilmektedir.


-Ω-

Numeroloji alfabesini önce bir kağıda yazarak yanınızda taşıyabilir ve analiz yaparken hangi harf hangi çakraya / zeka biçimine denk geliyor bakarak kullanabilirsiniz, zaten bir süre sonra ezberinize yerleşecektir.


Numeroloji çok derin bir ilimdir ve sayıların kendi içlerinde olumlu-olumsuz bir çok kavramı mevcuttur. Bir analiz yaparken bir çok değişkene ve bir çok bilgiye bakılarak birlikte yorum yaparız .


Detaylı Analiz talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.


O sebeple bir kişiye asla sen de şu harf var şöylesin şu harf yok böylesin gibi tanımlar yapmamalısınız. Bu bilgilerin paylaşılma amacı sizin kendinizi keşfetme yolunda bir adım atabilmenize destek olabilmek ve size ışık tutabilmektir.


Yorum yapabilmek için Numeroloji İlmini derinlemesine öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi halde kısıtlanmış bilgilerle kendinizi kişilere yarım bilgi aktarırken bulabilirsiniz. Bu durumu engellemek adına Uzun Dönem Eğitimimize Katılabilirsiniz.


Unutmayalım, Karma çalışıyor ve her sözümüzle oluşuyor.


-Ω-

bottom of page