top of page
Ara

DÖNGÜ SAYISI HESAPLAMA VE SAYI ENERJİLERİ

Döngü Sayısı bize bulunduğumuz sene içinde hangi enerjide olacağımızı anlatır ve çok basit bir hesaplama yöntemi vardır.

Bu enerjiyi anlamak yaşadığımız yılın içinde karşılaşacağımız zorlukların daha kolayca üstesinden geleceğimizi gösterir.


-Ω-


Numeroloji Döngü Sayısı Hesaplama Örneği


Örnek ; 26.12.1985


2023 yılında hangi döngü sayısı ile titreşiyor hesaplamak için 26.12.2023 olarak ele alıp bütün sayıları kendi içinde topluyoruz ve tek sayı kalana kadar sadeleştiriyoruz.


2+6+1+2+2+0+2+3 = 18 = 1+8 = 9 sayısına ulaşıyoruz ve 9'u okuyoruz.


Önemli not, döngülerimiz doğum günümüzde başlar ve 1 yıllık süreci içerir. Bu örnekte kişinin 26.12.2023 de başlayıp 26.12.2024 e kadar 9. döngüsünü yaşayacak olmasını anlarız.


-Ω-

YIL DÖNGÜSÜ 1

Yeni başlangıçlar, eylemler, fırsatlar, inisiyatif alma, karar verme ve adım atma Bu yıl cesur olma ve adım atma zamanıdır. Kendi gerçek ve özgün benliğinizi yansıtacak kararlar vermenize ve taze başlangıçlara olanak sağlayan bir yıldır. 1 sayısının eril enerjisi sizi harekete geçmek ve yeni kararlar almak yönünde destekleyecektir. Bu hayatınızın her alanında olabilir. Bu sene yapacağınız her şey sizin sonraki 8 senenizi şekillendirecektir.

Bu gerek dış görünüşünüzü değiştirmek ya da kişisel gelişiminize odaklanmak ya da projelere dalmak, hayatınızı tamamen yenilemek olsun, bu sene tamamen sizinle ilgili olacaktır.

Bu sene neler yapmalısınız; Hayatınızın direksiyonunu elinize alın ve ilerleyin, etkin olun ve harekete geçin, yeni bir şeye, kariyere, projeye, ilişkiye, hobiye, ticarete veya benzerlerine başlayın, kendi kişisel gelişiminize odaklanın, daha sağlıklı beslenin, bağımsız olun ve kendinize güvenin, gelecek dokuz sene için hedeflerinizi belirleyin, yeni fırsatlara açık olun. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürün çünkü bu yıl o yıl, Liderlik rolü üstlenin ve inisiyatif alın.

-Ω-


YIL DÖNGÜSÜ 2

Sabır, ilişkiler, beslemek, bakmak, yetiştirmek, büyütmek, duygular, empati, uyum ve denge senesi.

Kişisel yıl sayısı 2 istikrar sağlama ve daha önce yarattıklarınızı büyütmek ile ilgilidir. Bu sene o kadar yavaş bir tempoda ilerleyecek ve öyle durma noktalarına gelecektir ki neredeyse hiçbir şeyin gelişmediğini sanacağınız durumlar ve duygular olacaktır. Fakat bu hareketsizliğe kanmayın. Yavaş ilerleyen 2 döngüsünde başarınızı garantileyen bir şey varsa o da sabırdır. İşler durma noktasına gelebilir, paniklemeyin. Evren, geçen seneki gelişimlere ve değişimlere kuvvetlenebilmeleri ve olgunlaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları zamanı veriyor. Bu sırada siz şimdiyi yaşayın, yoga, meditasyon, nefes, ibadet gibi dengeleyen ve olumlu bir zihin durumu sağlayan pratiklerden yararlanın.

Aşk, ilişkiler, duygular, kalp ile ilgili sorunların ortaya çıktığı bir sene olacaktır. Bu durumlar samimi sevgi, aşk acısı, hayal kırıklığı, kayıp, baskılanmış duyguların su yüzüne çıkması, kendi duygu durumunun keşfi, başkaları ile daha derin bağlar kurmak, mutluluk, neşe olabilir.

Bu sene ayrıca kendinizle olan sevgiye odaklanarak güçlü bir bağ kurmanız gereken bir senedir. Etrafınızı iyi insanlarla doldurun ve kendinizi keşfedin. Bu sene daha duyarlı olacaksınız o yüzden hayatınızın her alanında uyum ve dengeyi sağlamaya çalışmalısınız. Bu yönünüzü sezgi ve psişik yeteneklerinizi artırmaya yöneltebilirsiniz.

Bu sene neler yapmalısınız ; Bir önceki sene başladığınız şeyleri güçlenip sağlamlaştırın, hali hazırda elinizde olanlarla dayanın, sabırlı olun ve fırsatların size gelmesini bekleyin, kendi sağlık ve sıhhatinize odaklanın, yoga, meditasyon, nefes, ibadet gibi farkındalık pratikleri yapın, baskılanmış duygularınızı tanıyın, ifade edin ve onları serbest bırakın, kendinizi sevmek üzerine çalışın, sevgiyi bulmak konusunda olumlu ve etkin olun, psişik yeteneklerinizi geliştirin ve sezgilerinizi güçlendirin, hali hazırda var olan ilişkilerinizi geliştirin.


-Ω-

YIL DÖNGÜSÜ 3

Sosyalleşme, kendini ifade etme, duygularını sanatsal yöntemlerle ifade etme, iletişim, yaratıcılık, hayal gücü, ilham, savaşçılık.

Bir önceki sene yaşanan gecikmeler, hayal kırıklıkları ve durağanlıklar, bu yıl 3 enerjisi ile yerini işlerin tekrar hız kazanmasına bırakıyor. 1. Senede yarattığınız şeylerin dönmeye ve yükselişe geçmeye başlaması ile birlikte tam gaz ileri gideceksiniz. Bu sene sizin nihayet ektiğinizi biçmeye başlayacağınız bir sene.


Birçok şey olup bitecek bu yüzden planlama, organizasyon, disiplin ve odaklanmaya ekstra bir çaba sarf etmelisiniz. Eğer enerjinizi her konuya dağıtırsanız, karmaşanın içinde kaybolur ve hiçbir konuyu tamamlayamazsınız. Sizi başarıya götüren anahtar düzenli ve aklı başında olmaktır.

Sosyalleşmek ve iletişim yeteneğinizin keşfidir bu dönem. Eski arkadaşlara yeni arkadaşlar ekleyerek çoğalma ve eğlenme seneniz. Eğlenirken, yaratıcı yönünüzü keşfedip bunu da değerlendirebilirsiniz. Eğer üzerinde çalışmak istediğiniz yaratıcı bir proje varsa, şimdi bunu yapmanın tam zamanı.


Bu sene neşe, yaratıcılık ve eğlenme senesidir. Sizi ne mutlu ediyor, eğlendiriyor ve iyi hissettiriyorsa onun daha fazlasını yapın. 3 sayısı duyguların gücünü artırır bu nedenle şikayet etmekten ziyade sene boyunca sizin iyimser bir tutumda olmanız ve bardağın dolu tarafını görmeniz çok önemlidir. Çünkü tutumunuz bu senenin nasıl ilerleyeceğini belirleyecektir. Ayrıca 3 sayısı para harcamayı cesaretlendirdiğinden bütçenizi gözlemlemeyi unutmayın.

Bu sene neler yapmalısınız; sosyal olun ve diğer insanlarla bağ kurun, arkadaşlarınızı ve ailenize neşe verin, kalabalıklara ve organizasyonlara katılın, yaratıcı olun, belki yeni bir proje çalışması yaparsınız, bir blog, bir anı, şiir ya da kitap yazın, günlük tutun, Bir hobiye başlayın, el sanatları, zanaatkarlık konularına yönelin, İyimser olun ve bardağın dolu tarafını görün, harcamalarınızı gözlemleyin, kendinizi dürüstçe ifade edin, düşünce ve duygularınız hakkında iletişim kurun, hayallerinizi gerçekleştirmek üzere titreşimlerinizi yükseltmelisiniz bunun için keyif aldığınız şeyleri daha çok yapın.


-Ω-

YIL DÖNGÜSÜ 4

Sabır, emek, planlama, inşa etmek, korumak, emir, yerleşik düzen senesidir.

Yaşantınızın olabileceğinin en iyisi olması için yapmanız gerekenleri yapmanız ile ilgili bir yıldır. Sıkı çalışmak, düzenli olmak, yaptığınız işlerde direkt sonuca odaklanmamak ve süreçleri izlemek, sevgi ile kabullenmek, her şeyin su gibi akıp gideceği bir sistem kurmayı hayata geçirmekle de ilgilidir.


Çaba sarf ettiğiniz takdirde uzun vadede size fayda sağlayacak çeşitli kişisel ve işle ilgili detayları içerecektir. Geleceğinizle ilgili sağlam temeller inşa etme senenizdir o yüzden bunu boşa harcamayın. Bunu başarmaya çalışırken engeller ve zorluklarla karşılaşabilirsiniz ancak sabır ve sebat ile sonunda istediğinize kavuşursunuz. Bu sene sizin azminiz ve kendinizi adamanız sınanacaktır.


Bu sene sizin köklerinizi salacağınız bir sene bu nedenle bu dönem para biriktirmek, borçları ödemek, ilişkileri sağlamlaştırmak, aile ya da iş kurmak, ev ya da toprak almak ve arazi ya da mülk sahibi olmak için oldukça iyi bir dönemdir. Bu sene maceraperest ya da risk alacağınız bir sene olmadığından lütfen dikkatli olun. Ekstra sarf edeceğiniz fiziksel, zihinsel ya da duygusal çabalarınızın uzun vadede size ödüllerle döneceğini unutmayın.

Bu sene neler yapmalısınız; sıkı çalışmak, sağlam temeller inşa etmek, düzenli olmak ve sistem kurmak, sonuç değil süreç odaklı olmak ve çalışmak, biziksel ve zihinsel sağlığına odaklanmak, spor yapmak, taahhüt altına girmek, bir ev, işyeri ya da toprak satın almak, dinlenmek ve rahatlamak için zaman ayırmak, doğada vakit geçirmek.

-Ω-


YIL DÖNGÜSÜ 5

Macera, gelişim, yenilikçilik, keşif, hareket, değişiklik, dönüşüm, seyahat, esneklik senedir.

Bu sene değişim kaçınılmazdır ve bunu birçok şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bazıları için yer, ikamet, ilişki, iş değişikliği olabilirken diğerleri için tutum, yön ya da yaşam tarzı değişikliği olabilir. O yüzden esnek, uyumlu ve akışa kapılabilecek durumda hazır olmalısınız.

Karşınıza seçim olanakları çıkacaktır, sizin yapmanız gereken eski seçimler ve alışkanlıklar değil yeniliklere kucak açmak olmalıdır. Bu dönemlerde aceleci kararlar almayın ve harekete geçmeden önce düşünün.Seyahat etmek, keşfetmek ve maceralara atılmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Ama aynı zamanda alkol, fazla para harcama ya da seks duygularınızı tatmine karşı aşırı bir ilgi duyabilirsiniz. Lütfen bu konularda yoldan çıkmayın ve riske girmeyin çünkü başarınızın anahtarı disiplin ve ölçülü olmaktır. Bu yıl zihin durumunuza göre ya mücadele ya da canlandırıcı etkilerle geçecektir.

Bu sene neler yapmalısınız; Değişiklikler yapın ve değişikliklere hazır olun, Neşeli ve maceraperest olun, Kendinize daha fazla kişisel özgürlük alanı yaratın, Yeni şeyler deneyimleyin, Keşfedin, yeni kültürler, insanlar, yabancı diller, yabancı mutfaklar, Yurtiçi ya da yurtdışında bir tatile çıkın, Evinizi, şehrinizi ya da ülkenizi değiştirin, Kendinizi tanıtın ve yükseltin, Sosyal olun ve başkaları ile ağ kurun, İşinizi ya da kariyerinizi değiştirin

-Ω-


YIL DÖNGÜSÜ 6

Sorumluluk, sevgi, aile, aşk, huzur, ev işleri, duygusal zeka senesidir.

Bu sene başkalarına yardımcı olmak ve sorumluluklarını yerine getirme senesidir. Biraz fedakarlık içerebilir, bu nedenle başkalarının ihtiyaçlarını kendinizinkilerin önüne koymaya hazır olun. Başkalarına yardım etmekle yardım etmek zorunda olmak arasında çok büyük bir fark vardır, birinde isteyerek diğerinde ise zorunlu olarak yardım edersiniz. İşte bu sene size bu ayrımı yansıtacak ve yaşatacaktır. Gelecek 12 ay boyunca sevdiklerinizi ve ailenizi ön plana alacaksınız bu nedenle onlara kendi isteğinizle yardım etmeye çalışın.

Bu dönem bozulan aile ilişkilerini düzeltmek için ideal bir zamandır. Bu dönemde ağlanacak bir omuza dönüşebilirsiniz, sıkılıp bunalabilir ve bunu bir işkence bir yük gibi hissedebilirsiniz ama duygularınızı sağlıklı bir şekilde yönetip bunun sadece bir süreç olduğunu hatırlarsanız bu dönemi de kolaylıkla atlatabilirsiniz. 6 sayısı, sevgiyi, evliliği, ayrılığı ve boşanmayı yönetir. Bu dönemde bu konularla karşı karşıya gelebilirsiniz.

Herhangi bir topluluk projesine katılmak, çocuk sahibi olmak, hizmet tabanlı bir kariyere ya da evden çalışmaya başlamak gibi enerjilerle hareket ederler. Ayrıca bu dönem evden çalışmaya başlamak için oldukça uygundur, 6 senesi bekarların aşkı bulması ve var olan ilişkilerin anlayış ve bağlılıkta daha derin bir seviyeye yükselmesi konusunda oldukça iyi bir dönemdir.


Diğerleri için yüzeyin altında sessizce güçlenen ilişki sorunlarının çözülmek üzere yüzeye çıkacağı ve istikrarsız ilişkilerin son bulacağı bir dönemdir.Bunların dışında, evinizi yenileme, dekorasyon, bahçe düzenleme işleri için en uygun zamandır.


6 enerjisi güzelliği ve fiziksel görünüşü temsil eder. Bu sebeple kendinizle ilgili fiziksel tüm değişiklikleri yaparak özgüveninizi güçlendirebilirsiniz. Bu sene odaklanılması gereken diğer konular, kendinizi sevmeniz, sağlık, şifa ve yaratıcı sanatlardır.

Bu sene neler yapmalısınız; sorumluluklarınızı ciddiye alın, aileniz ve arkadaşlarınız için ihtiyaçları olduğunda yanlarında olun, diğerlerine yardımcı olun, Aile meselelerine odaklanın. evlenin, bir aile kurun, evden çalışabileceğiniz bir işe başlayın, toplumsal bir projeye dahil olun, evinizi yenileyin ya da yeniden dekore edin, görünümünüzü değiştirin.

-Ω-


YIL DÖNGÜSÜ 7

İçe bakış, kişisel ve spiritüel büyüme, bilgi, farkındalık, yalnızlık ve inziva senesidir.


Geçen sene başkalarına yardımcı olmaya odaklanmıştınız bu sene ise kendinize dönme ve içsel farkındalığınızı keşfetme zamanıdır. Kendinizi analiz etme, kim olduğunuzu, neden burada olduğunuzu, hayat amacınızı sorgulama ve keşfetme dönemidir.


Gelecek 12 aylık dönemde yapacaklarınız, kişisel gelişim, spiritüel bilgelik ve aradığınız cevapları içinizde bulmak olacaktır. Beden ve ruhun tanıştığı ve ruhun beslemesi için gerekenleri araştırmaya ve keşfetmeye başladığı ya da ilerlediği bir içsel farkındalık dönemidir.


Yeni fırsatlar kovalamak ya da iş dünyasını ele geçirmek zamanı değildir, onun yerine bir adım geride durmak ve düşünüp taşınmak zamanıdır. Araştırma, inziva, ayrıştırma analiz etme, sorgulama dönemidir. Sezgileriniz her zamankinden daha güçlü olacak o yüzden doğada vakit geçirmek kendi içinize yapacağınız yolculukta size yardımcı olacaktır.

Eğer geçen sene bir kayıp ya da kalp kırıklığı yaşadıysanız, bu seneyi şifa bulma süreci olarak kullanabilirsiniz. Eğer bu yola meyilli hissediyorsanız alternatif terapileri keşfedebilirsiniz. Bu sene hiçbir şeyi gerçekleştirmek için zorlamayın, istediklerinizin size gelmesini bekleyin. Fırsatlar bir sonraki sene size kendilerini göstereceklerdir. Araştırma ve anlayış konusundaki kapasiteniz zirvede, bu nedenle bu sene sizin herhangi bir yeteneğinizi özellikle IT ve bilgisayarlar, fen, psikoloji, mühendislik, analitik, metafizik, felsefe geleneksel ya da alternatif tıp ile ilgili yeteneklerinizi geliştirmek için güzel bir yıl.


Bu arada yoga, meditasyon, reiki , ibadet , nefes gibi spiritüel uygulamaların hangisine yakın hissediyorsanız onlara başlayın. Böylece Yaradan (kaynak, evren, enerji) la bağınızı kuvvetlendirebilir ve gelecek yıllar için güçlü bir içsel temel kurabilirsiniz.

Bu sene neler yapmalısınız; Bir spiritüel uygulama benimseyin, yalnız ve sessiz zaman geçirin, Meditatif (yoga, nefes, tai-chi, namaz, chi-gong vb) bir faaliyete başlayın, Alternatif terapileri araştırın, Detoks yapın ve sağlıklı yiyecekler yiyin, doğada vakit geçirin, doğanın sizi yeniden enerji ile doldurmasına izin verin, dinlenin, sağlığınızı yeniden kazanın ve rahatlayın, kişisel gelişiminize odaklanın, çalışın ya da bir konuda uzmanlaşın, inzivaya çekilin ve maneviyatınızı ve içselliğinizi geliştirin, yaradan’a yakınlaşın, Sağlığınızı geliştirin, ruh -zihin ve beden farkındalığı içeren egzersizler yapın.

-Ω-


YIL DÖNGÜSÜ 8

Gerçekleştirme, kişisel güç, finans, başarı, kariyer, siyaset, zenginlik, otorite senesidir.

Bu yıl iş, kariyer, mülkiyet, finans ve yasal konulara odaklanacaksınız. Bazıları için muhteşem kariyer ve yükselme fırsatları, itibar, finansal kazançlar ortaya çıkarken diğerleri giderlerin arttığını ya da finansal zararları deneyimleyebilirler.


Bu sene tamamen denge ile, özellikle maddi ve spiritüel dünyaların dengelenmesiyle ilgilidir. Bir tarafta para ile olumlu ilişkiler kurmaya cesaretlendirilir ve bereketi kendinize çekecek bir tutum elde edersiniz, diğer yandan para birikimi, maddiyat, güç, statü ya da başarı tarafından tüketilecek duruma gelmemek için kendinize dikkat edersiniz. Denge sağlamalı ve ikisi arasında bir orta yol bulmalısınız. Yaşantınızda hangi konuda dengede değilseniz 8 yılı size onu işaret edecek ve bunu yeniden dengeleme fırsatı verecektir.


Bu sene ayrıca sizin güçsüzleşmiş olduğunuzu hissettiğiniz herhangi bir şey ya da kişi üzerindeki kişisel gücünüzü geliştirir. Bu ister baskın bir kişi, bir bağımlılık, bir korku ya da bir inanç olsun, bu sene sizin kendinizi ortaya koyduğunuz bir sene olacak. Diğer taraftan, başkalarına baskın gelmemek ya da onları güçsüz kılmamak için dikkatli olmalısınız.

Bu büyük derslerin öğrenileceği ve önemli bağlantıların kurulacağı karmik bir senedir. 8 sebep sonuç yasasını yöneten bir sayı olduğu için, yaptığınız her şeyin ardından güdülerinizi takip etmeniz ve her zaman dürüstlük ve doğruluk içinde yaşamanız esastır.

Bu sene neler yapmalısınız; Bütçe, para biriktirme ve finansal durumunuzu kontrol altına almalısınız, sıkı çalışın, dürüst ve etik olun, paylaşmayı bilin, kariyerinizi inşa edin, kişisel gücünüzü ortaya koyun, çekim yasasını öğrenin, kendinize bir vizyon panosu hazırlayın, düşündüklerinizi kendinize çekin, bereketi çekebilecek tutumlar benimseyin, sınırlılık inançlarınızı yeniden programlayın.

-Ω-


YIL DÖNGÜSÜ 9

Dönüşüm, tamamlama, sentezleme senesidir.


Bu yılı hayatınızdaki bahar temizliği gibi düşünün. 9 yıllık döngünün son senesidir ve bu sene, tamamlanmaya ve dönüşüme odaklanarak yeni başlangıçlara hazırlanma dönemidir. Bu dönüşümün büyük bir kısmı, iş, arkadaşlık ya da herhangi bir ilişki, konut, tutum ya da davranış gibi çoktan aşmış olabileceğiniz ve artık sizin yaşamınıza hizmet etmeyen şeylerin hayatınızdan çıkmasına izin vermenizden oluşur, böylece daha iyi şeylere doğru ilerlemeniz mümkün hale gelir.


Merhamet ve affedicilik bu sene büyük rol oynar. Bu nedenle başkalarına karşı açık fikirli olmalı ve ağır çekişmeleri çözümleyici bir tutum içinde bulunmalısınız. Bu seneden azami derecede faydalanmak için ilahi plana güvenin, değişime teslim olun, diğerlerini ve kendinizi affedin, kabul edin, serbest bırakın. İşler istediğiniz gibi gitmediğinde de yolunuza devam edin. Çünkü bu sene bitişlerin senesi olsa da aynı zamanda çabaladığınız her şeyin meyvesini alacağınız bir telafi ve yeniden doğuş senesidir.

Bu sene neler yapmalısınız; Evinizde ve hayatınızda bahar temizliği yapın, kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçin, sizi tatmin etmeyen işinizden istifa edin, eski sorunlarınızı halledin, sağlıklı olmayan ilişkilerinizi sona erdirin, dolaplarınızı temizleyin, bir yardım kuruluşuna bağışta bulunun, herhangi bir amaç uğruna çalışın, geçmişi ve insanları affedin, ağır ihtilafları çözümleyin, aşırı duygusal yaralarınızı şifalandırın.

-Ω-

bottom of page