top of page
Ara

ÜÇÜNCÜ DÖNEM DÖNGÜNÜZÜN ANLAMI

Üçüncü Dönem Döngünüz 1 ise


Hayatınızın ikinci bölümünde muhtemelen liderlik pozisyonunda olacaksınız. Tepki vermek yerine harekete geçiyorsunuz; bir kışkırtıcı, kendi kendini başlatan birisiniz. Bu dönemde yeni bir yöne doğru hareket edebilirsiniz.


Engelleri aşmak için proaktif olmanız gerekecek. Hedeflerinize ulaşmak için cesaret, özgüven ve azim (başkalarının desteğinden daha fazla) gerekecektir.


Birçok insan ilerleyen yaşlarında daha az aktif veya katılımcı olur; siz ise yenilenmiş bir enerji ve dürtü hissedersiniz.


Bu, kim olduğunuzun farklı yönlerini bütünleştirme ve hayatınızın rüyasına odaklanma dönemidir. Size yakın olan insanlar yavaşlamanızı önerebilir, ancak en büyük ilerlemenizi hayatınızın ilerleyen dönemlerinde yapmanız gerekiyor.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 2 ise


Hayatınızın ikinci bölümünde sezgileriniz giderek artar ve aklınızdan çok kalbinize güvenirsiniz. Gerçek ve derin benliğinizi gösterme korkusunu yavaş yavaş kaybettiğiniz için daha az çekingen olursunuz.


Daha açık sözlüsünüz ve duygularınızı ifade etmekte daha az tereddüt ediyorsunuz. İçgüdülerinize daha sık güvenirsiniz. "Eğer doğru geliyorsa, muhtemelen doğrudur" sözü en güçlü inançlarınızdan biri haline gelebilir. İnsanlarla çalışma konusunda daha iyisinizdir ve ikna sanatında ustalaşırsınız.


Gençler ve diğerleri, özellikle de zor koşullarda yaşayanlar ve yardımınıza ihtiyaç duyanlar size doğru çekilirler. Daha önce düşünmediğiniz bir yeteneğinizi keşfedebilirsiniz, belki de görsel sanatlarda.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 3 ise


Hayatınızın son döneminde yaşıtlarınıza göre daha yavaş "yaşlanırsınız". 3'ün heyecanlı, dağınık, yaratıcı enerjisi gençlik pınarından gelen bir iksire benzeyebilir. Ancak, verimsiz projelerde zaman ve enerji harcama eğiliminiz var.


Pek çok orijinal fikriniz var, ancak kurşun balonlarla uçabilecek olanları ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. 3 enerjiniz canlandırıcı ve motive edicidir, bu da insanları size çeker. Ancak, odaklanmakta zorlanabilirsiniz, bu da hedefinize ulaşma yeteneğinizi etkileyebilir.


Kendinizi sanat yoluyla, özellikle de sözel veya sahne sanatlarıyla ifade etme ihtiyacınız yaşla birlikte artar.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 4 ise


Muhtemelen hayatınızın son döneminde her zamanki gibi meşgulsünüz. İster çalışmaya devam ettiğiniz için ister kendi tercihinizle bir projeye dahil olduğunuz için olsun, çabalarınızın karşılığını alarak ilerlemeye devam ediyorsunuz.


Bu süre zarfında, hayatınızın birçok alanında daha da güçlü bir temel inşa edersiniz. Eviniz, aileniz ve mali durumunuz önemini koruyor ancak içsel/ruhsal ve duygusal yaşamınız da gelişiyor.


Ahlaki konular ve adalet meseleleriyle giderek daha fazla ilgilenir hale gelirsiniz. Belki de adaletsizlik ve eşitsizlikle ilgili kar amacı gütmeyen bir kuruluş için gönüllü olmaya yönelebilirsiniz.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 5 ise


Hayatınızın son döneminde değişen koşullar içinde hareket etmeye devam edersiniz. Karşılaştığınız durumlara daha dürtüsel bir tepki vermenizi teşvik eden birkaç döngüden biri olan 5 Dönem Döngüsü ile ilişkili doğal bir huzursuzluk vardır.


Seyahatlere, yeni insanlara ve farklı kültürlere ilgi duyarsınız. Bu, pek çok şeyin plana göre gerçekleşmediği dinamik, biraz kaotik bir döngüdür.


Sosyal olduğunuzda, fiziksel olarak aktif olduğunuzda ve kalbinize ve zihninize arzuladıkları deneyimleri yaşattığınızda en iyisini yaparsınız.


Bu dönemde kendinizi başarılı bir şekilde tanıtma yeteneğine sahipsiniz. İlerici ve ileri görüşlü olan her şeye çekiliyorsunuz. Bu dönem hızlı ve esnek olmanın ve fırsatları yakalamanın tam zamanı.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 6 ise


Hayatınızın son döneminde öncelikle aile meselelerine odaklanacaksınız. Muhtemelen altmışlı yaşlarınıza kadar (veya daha uzun süre) başkalarıyla ilgilenmeye devam edeceksiniz ve bu da size büyük bir tatmin sağlayacak.


Gönüllülük veya öğretmenlik yoluyla sanatla daha fazla ilgilenebilir ve toplum işlerine veya yerel politikaya dahil olabilirsiniz. Sahip olduğunuz sanatsal yetenekler gelişir ve bunları ifade etmek için fırsatlar bulursunuz.


Bu, ilişkilerde bir istikrar döngüsüdür (romantik ilişkiler olması gerekmese de). Ortaklıklar veya aile işletmeleri önemli bir başarı şansına sahiptir.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 7 ise


7 Dönemlik bir Döngü, özellikle de ilerleyen yaşlarınızda, bilgelik ve memnuniyet üzerine odaklanır. Bu, ruhsal/içsel ve entelektüel büyüme, yaratılışın altında yatan güzellik ve uyumu keşfetme zamanıdır.


Bununla birlikte, büyük ölçüde toplumun bu sayının soyut niteliklerini takdir etmemesinden dolayı, genellikle en zor son döngülerden biridir.


Sosyal olarak kendinizi uzak ve izole hissedebilirsiniz. Kitap kulüpleri, sanat etkinlikleri, tiyatro sponsorlukları veya entelektüel ve ruhsal açıdan teşvik edici diğer faaliyetler aracılığıyla benzer düşünen insanlarla etkileşime girmek kendinizi daha bağlı hissetmenize yardımcı olabilir.


Bu dönem hayatınızın son dönemi olsa da, en heyecan verici keşif ve kişisel gelişim döneminiz olabilir.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 8 ise


Çoğu insanın yavaşlamayı tercih ettiği yaşam dönemine yaklaşırken, fırsatları görmeye devam ediyor ve potansiyelleri konusunda heyecan duyuyorsunuz. Bu Dönem Döngüsü altında emekli olmak pek olası değil.


Hem finansal açıdan hem de kişisel ilişkiler açısından havada umut var. Saygı ve hayranlık kazanıyorsunuz ve diğerleri rehberlik ve destek için size bakıyor. Kişisel gücünüz ve otoriteniz artıyor ancak bunları başkalarını düşünerek kullanıyorsunuz.


Bir yönetici, organizatör veya finansal planlamacı olarak gelişmiş yeteneklere sahipsiniz. Geniş resmi görme ve cesur planları uygulama yeteneğiniz yaşla birlikte artıyor. Ancak, bu dönem beklenmedik kayıpların yaşanabileceği bir roller-coaster yolculuğu gibi de olabilir - kopma dersi de 8'in alanıdır.


Başarının anahtarı maddi zenginliğin sınırlarını anlamakta yatıyor.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 9 ise


Hayatınızın ikinci yarısında giderek daha idealist ve insanlığın iyiliği için endişelenirsiniz. Daha geniş görüşlü olursunuz ve hayatın her kesiminden insanlara ulaşırsınız.


İnandığınız amaçlar için zamanınızı ve kaynaklarınızı sunuyorsunuz.


İlgi alanlarınız giderek diğer kültürlere ve toplumlara yöneliyor. Adalet duygunuz ve siyasi ve insani konulara olan ilginiz daha ince ayarlı hale gelir. Çoğu insan yaşlandıkça "olgunlaşırken", siz kendinizi daha tutkulu hale gelirken buluyorsunuz.


Hayatınızın ilerleyen dönemlerinde yaratıcılığınız artar, tasarım ve büyük ölçekli projelere odaklanırsınız. Tasarım, mühendislik veya mimarlık eğitimi almak için ilham alabilirsiniz.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 11 ise


Hayatınızın ikinci bölümünde sezgileriniz artar ve duygularınıza daha fazla güvenirsiniz. Gerçek, daha derin benliğinizi paylaşma korkusunu yavaş yavaş kaybettiğiniz için daha az çekingen olursunuz. Daha açık sözlüsünüz ve duygularınızı ifade etmekte daha az tereddüt ediyorsunuz. İnsanlarla çalışma konusunda daha iyisiniz ve ikna sanatında bir usta haline geliyorsunuz.


Başkaları, özellikle de gençler ve zor koşullarda yaşayan ve yardıma ihtiyacı olanlar size çekilir. Muhtemelen daha önce farkında olmadığınız bir yeteneğinizi keşfedersiniz, belki de görsel sanatlarda.


-Ω-


Üçüncü Dönem Döngünüz 22 ise


Bu döngü, başkalarına büyük fayda sağlayacak kalıcı bir kurum veya öğreti kurmak için muazzam bir potansiyel taşıyor. Bir kavramı, hayali veya icadı ortaya çıkarma yeteneğine sahipsiniz. Bir inşaatçı, organizatör ve vizyoner olarak yetenekleriniz zirvede.


Başkalarının ihtiyaçlarını fark ediyor ve bu ihtiyaçları karşılamak için yapıcı ve pratik planlar oluşturuyorsunuz. Kendinizi tamamen elinizdeki işe adarsınız.


Birçokları için bu rüya bir ömür boyu sürer ve enerjinin ve yeteneğin her zerresini gerektirir. Her şeyi tüketen bir rol sizi çağırır ama büyük bir kişisel başarı ve ödül duygusu sağlar. İnsanlığın refahına kalıcı bir katkıda bulunma yeteneğine sahipsiniz.


-Ω-

bottom of page