top of page
Ara

PSİŞİK YETENEKLERİNİZİ ETKİNLEŞTİRMEK İÇİN 5 İPUCU

Güncelleme tarihi: 17 Eki 2023

Hiç gelecekte neler olacağını öğrenmeyi hayal ettiniz mi? İster inanın ister inanmayın, bu aslında mümkün. Yeterli zaman, özveri ve pratikle neredeyse herkesin nasıl medyum olabileceğini açıklıyoruz.


Hiç bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğunu gerçekleşmeden önce bildiğiniz oldu mu? Belki de iş yerinde hayal kurarken kendinizi köşedeki bir ofiste takım elbise giyerken gördünüz ve hemen ertesi gün patronunuz size terfi edeceğiniz müjdesini verdi. Ya da hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda - doktor kız çocuğunuz olacağını söylemesine rağmen - bir erkek bebeğiniz olacağına dair güçlü bir hisse kapıldınız ve haklı olduğunuz ortaya çıktı.


Gerçekte herkesin doğuştan gelen bir sezgi duygusu vardır ve bu duygu sebat ve pratikle geliştirilebilir. Maalesef çoğu insan deneyimledikleri şeyin gerçek olmadığını duyuyor, hatta "deli" lakabını alıyor ve bu yüzden de sezgilerini dinlemekten vazgeçiyor. Halbuki tüm yetenekler gibi sezgisel yeteneklerin de üstüne gidilmesi gerekmektedir.


-Ω-


Psişik Olmak Ne Anlama Gelir?

Çoğu insan için psişik olmak, geleceği önceden haber veren rüyalarda kendiliğinden deneyimlenir ya da aniden başka bir kişiyi düşünmek ve kısa bir süre sonra ondan bir telefon, kısa mesaj veya e-posta almaktır. Vücutta beklenmedik bir acı hissetmek ve daha sonra uzaktaki bir aile üyesinin aynı yerde, aynı zamanda yaralandığını öğrenmektir. Bu deneyimlere durugörü, prekognisyon, telepati gibi farklı etiketler veriyoruz. Ancak bu, bu deneyimlerin tamamen farklı olduğu anlamına gelmez.


-Ω-


Psişik Yeteneklerin Faydaları Nelerdir?

Gerçek şu ki, medyum olmanın televizyonda ve filmlerde gördüğünüzden çok daha fazlası var. Büyük ödüller kazanmak için yeni yeteneklerinizi yarı zamanlı bir iş olarak tanıtmaya başlamanıza da gerek yok.


En büyük faydalardan bir tanesi, kendinize daha fazla güvenmeniz. Cevaplar için kendi yeteneğinize güvenebileceksiniz ki bu çok güçlendirici bir şey. Psişik yetenekler size daha fazla güven veriyor çünkü gerçekten neyin gelmekte olduğuna dair bir fikir edinebiliyorsunuz.


-Ω-


İçinizdeki Medyumu Ortaya Çıkarmanın 5 Yolu


Psişik bir deneyim yaşadığınızı hatırlayıp hatırlamadığınıza bakılmaksızın, uzmanlar herkesin psişik yeteneklerini uyandırabileceğini söylüyor. Bu potansiyel çocuklarda daha yaygın olabilir, çünkü henüz doğaüstü olaylara inanma konusunda cesaretleri kırılmamıştır ve elbette bazı insanlar diğerlerinden daha fazla doğal yeteneğe sahiptir, ancak açık ve denemeye istekli oldukları takdirde hemen hemen herkes içindeki psişiği kullanabilir.


-Ω-


1. Meditasyon

Meditasyon stresi azaltmak, anda var olmaya odaklanmak ve güçlü bir zihin-beden bağlantısı oluşturmak için harika bir yoldur. Ama aynı zamanda duru görünüzü artırmaya da yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Başka bir deyişle, düzenli bir meditasyon uygulaması gizli psişik yeteneklerinizi geliştirebilir. Bilimsel çalışmalara göre uzun süreli bir farkındalık uygulaması, ileri düzey uygulayıcılar arasında paranormal yetenekler yaratma potansiyeline sahip. Bu, duyu ötesi algı, genişlemiş uzay ve zaman hissi, meta farkındalık ve iç gözlem gibi görünebilir.


Rehberli İmgeleme Meditasyonu: 9 Çakra Meditasyonu - Yuvaya Yolculuk


-Ω-


2. Bedeninizde Canlanan Tepkileri Dinleyin

Evet ve hayır demenin bedeninizde nasıl hissettirdiğini öğrenin. Kendinize bir soru sorun, ardından iç sesinizin cevap vermesini bekleyin. Dinginlik içinde oturun ve sorunun cevabı olarak içinizde evet deyin, sonra ne olduğunu fark edin. Gergin mi hissediyorsunuz? Kızgın mı? Mutlu mu? Sakin mi? Bedeninizin verdiği tepkilere uyum sağlayın ve deneyimleriniz ya da kararlarınız üzerinde düşünürken hangi duyguların ortaya çıktığını tam olarak yansıtın.


Açık ve denemeye istekli olan herkes içindeki psişiği kullanabilir.


Aynı şeyi hayır için de yapın. Muhtemelen belli belirsiz başlayacak ve kullandıkça güçlenecektir. Hareket, his veya duygu olarak ortaya çıkabilir. İdeal olarak, olaylara, durumlara veya insanlara nasıl tepki verdiğimizi daha net bir şekilde anlamak, ilk izlenimlerimize güvenmemize yardımcı olacaktır. Sezgilerinizi somutlaştırmak, onunla olan ilişkinizi derinleştirecektir.


Rehberli Dans Terapi: Ruhun Dansı - Bedene Yolculuk


-Ω-


3. İşaretleri İzleyin

Ruh rehberlerinizle bir ilişki geliştirin. Onlardan mesajlar, rehberlik ve işaretler isteyin. Sonra dikkatinizi verin. İşaretler gördüğünüzde, onları minnettarlıkla kabul edin. İnsanların işaretler almasının pek çok yolu vardır - örneğin karşınıza çıkan sayılar, insanlar, şekiller, hayvanlar, renkler, bir anda gelen mesajlar.


Bilim grafikler, çizelgeler, tarihler ve saatlerdir; sihir ise bu bilgileri nasıl yorumladığımız ve kullandığımızdır. Örneğin, dolunayı kutlamak için bir şeyler yapmak istiyorsanız, hangi burca denk geldiğini kontrol edin ve ritüelinizi buna göre planlayın. Örneğin Koç burcundaysa, ateş, kişisel bakım ve günlük tutmayı dahil etmek isteyebilirsiniz. Ay Başak burcundaysa, belki bir tür temizleme, temizlik ve toparlama ritüeli. Niyet, odaklanma, mevcudiyet ve düşüncelilikle yaptığınız her şey psişik izlenimlerinizi artıracaktır ve astroloji tüm bunlar için harika bir araçtır.


Mesaj almanın bir başka şaşırtıcı yolu? Teknoloji! Soru sorarken müziğinizi karıştırın veya sosyal medyada gezinin ve hangi şarkıların geldiğini veya hangi gönderilerin dikkatinizi çektiğini fark edin. Rehberlerinize belirli şeyler de atayabilirsiniz, örneğin 'Ne zaman bir kelebek görsem, beni izlediğini biliyorum' gibi. O zaman dikkatinizi verin. Bir kelebek gördüğünüzde, o anda neler olup bittiğine dikkat edin. Ne hakkında düşünüyorsunuz? Hissediyor musunuz? Ne yapıyorsunuz? Durun, fark edin ve teşekkür edin. Teşekkür etmek, düşünceli olmak ve minnettarlık bunun önemli parçalarıdır. Bir an durup dikkat etmez, anlamını düşünmez ve teşekkür etmezseniz, işaretler daha az gelecektir. Ne kadar çok ilgilenirsek, o kadar çok şey alırız.


Sayıların Bilgeliği: Numeroloji Eğitimi - Farkındalık Yolunda İlk Adım


-Ω-


4. Kehanetin İçine Dalın

Numeroloji kartları, tarot kartları, kahin kartları, destek hayvanlar veya rehber kartları, sarkaçlar gibi farklı kehanet biçimlerini keşfedin. Bunların hepsi psişik duyularınıza güvenmek için birer fırsat. Bir soru sorarak başlamanızı ve ilk sezgisel yanıtınızın ne olduğunu görmenizi öneririm. Ardından, tercih ettiğiniz kehanet yöntemini kullanarak, cevabın ne olduğunu kontrol edin ve görün. Gelen cevaba ne kadar yakın olduğunuza dikkat edin.


Yazılı kaynağın ne dediğine bakmadan önce her zaman içgüdülerinizi kontrol etmeye zaman ayırmanızı öneririm. Psişik güçler geliştirmek bir yolculuktur ve kendinize güvenmeyi ve mesajları dinlemeyi öğrenmek ilerlemenize yardımcı olacak en iyi uygulamalardan biridir.


-Ω-


5. Bir Rüya Günlüğü Tutun

Rüyalarınızı hatırlayabilmeniz ve daha iyi anlayabilmeniz için uyandığınız anda günlük tutmanızı öneririm. Rüyalar tam bir gizemdir. Günlük tutarak, çağrışımlar yaparak ve çalışarak rüyalarımızı keşfetmenin kendimizi tanımak için kullanabileceğimiz bir araç olduğunu düşünüyorum. İnsanlar kesinlikle önsezili rüyalar görebilir, ki bu da bir tür psişik yetenektir.


Rüyalarımızdaki önsezileri anlayabilmemiz için onlara dikkat etmemiz ve rüyalarımızdaki sembolleri tercüme etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Rüyalar aynı zamanda gizli arzularımız, yaralarımız ve yeteneklerimiz hakkında da bize fikir verir.


-Ω-


Medyumların gerçek olduğundan tam olarak emin değilseniz veya psişik yeteneklerinizi test etmek istediğinizden emin değilseniz sorun değil. Sonunda size göre olmadığına karar verseniz bile en azından açık fikirli olmaya çalışın. Körü körüne inanmak zorunda değilsiniz. Sorgulayıcı olmakta sorun yok, ancak inançlarınızı kendi deneyimlerinize dayandırın. Dönüşüme açık olmak bizi hayatın anlamına ve amacına yaklaştırır.

bottom of page