Numeroloji Nedir ?

Temmuz 30, 2021 numeroloji

Numeroloji Nedir ?

AYDINLANMA NEDİR ?

Başkalarına onları yargılamadan, tarafsızca yaklaşabilir misiniz? ‘Zor’ olarak etiketlenmiş insanlarla kolaylıkla iletişim kurabilir ve etkileşimde bulunabilir misiniz? Başkaları hakkında negatif düşünmeden onlarla yüzleşebilir misiniz? Eğer bir kişi, hayatında hata ya da yanlış bir seçim yaptıysa, bu kişiyi arkasından eleştirmekten kaçınabilir misiniz? Bir insanın inançlarını ve inanç sistemlerini tartışmadan ya da eleştirmeden kabul edebilir misiniz? Yanlış davranışlarınız, eylemleriniz veya incitici yorumlarınız için başka bir kişiden özür dileyebilir misiniz? Eğer bunları yapmayı başardıysanız o zaman üst düzey bir ruh varlığı taşıdığınızın ve bu hayatta bir misyonunuz olduğunun farkına varmış olmalısınız.

Ya da bunları yavaş yavaş fark etmeye başlamış ve nasıl yapabilirim sorguluyorsanız aydınlanma, ruhsal uyanma sürecinize adım atmış ve hayat planınızı tekrar hatırlamak için çalışıyorsunuz demektir.

TEKAMÜL NEDİR ?

İçinizde bir şeylerin artık değiştiğine dair bir his var ise, hayatın anlamını daha çok sorgulamaya başladıysanız, alternatif ya da spiritüel bilgilere ilginiz artıysa, bedeninizin değerini anlayıp ona gerek beslenme gerekse fiziksel farkındalıkla ilgili özeni göstermeye başlamış iseniz örneğin yoga ya başladıysanız, eski arkadaşlarınızdan farklı olduğunuzu ya da eski konuların artık sizi doyurmadığını fark ettiyseniz, hayatınızın daha senkronize olduğunu deneyimliyorsanız örneğin sürekli aynı sayılar ile karşılaşıyorsanız 11.11 ya da 22.22 gibi sembolik sayılar sürekli karşınıza çıkmaya başladıysa, sezgilerinizin arttığını hissediyorsanız, uyku düzeniniz değiştiyse, her canlıya ve doğaya karşı farklı bir bağlılık hissediyorsanız ruhunuzun evrimleşme sürecinin farkına varmışsınız demektir .İşte bu sürece Tekamül diyoruz. Bu süreci tüm zaman, mekan ve boyutlarda yaşamakla birlikte bu dünyada doğduğumuz ve ilk nefesimizi alarak gözümüzü açtığımız andan son nefesimizi vererek ölene kadar geçirdiğimiz ve adına hayat dediğimiz deneyim alanımızda gerçekleştiriyoruz.

EVRENSEL YASALAR VE TEKAMÜL İLİŞKİSİ

Tekamül etmek yani ruhunuzun evrimleşmesi ve ruhunuzun kapısını açmak için bu madde dünyada yapmanız ve başarmanız gereken bazı spiritüel / fiziksel dersler, deneyimler vardır. Bunları deneyimleyerek ve neden sonuç ilişkisine bağlayarak bir kıyas yapıp öz bilgisine sahip olursunuz. Ahiret boyutunda ruhsal rehberlerinizle birlikte planladığınız bu dünya görevini yani deneyim öğrenme alanını layığı ile kullanarak bu dersleri yaşamak ve başarı ile mezun olmak tekamül sürecinizin amacıdır. Bu süreç sizin dharma’nızdır ve her zaman kolay bir süreç değildir çünkü dünya kendi içinde düalite’yi kapsar yani her şey zıttı ile var olur inancını. İyi /kötü, artı/eksi, dolu/boş, güzel/çirkin kavramları gibi. Bu kavramların kendi içlerinde kurdukları denge birbirini nötr hale getirir ve işte o zaman size nüfuz etmesi gereken, ihtiyacınız olan bilgi ortaya çıkar. Aydınlanma serüvenine henüz başlamamış bir kişi başkalarını eleştirir, tartışır, yargılar ve/veya kasıtlı olarak acıya ve mutsuzluğa neden olur bundan dolayı da kendisine bir karma yaratır. Karma neden-sonuç yasasıdır. Karma yasası yaşatılanı yaşamak demektir. Atalarımızın söylediği gibi, ne ekersen onu biçersin. Karma yasası, sen insanları üzersen sen de üzülürsün dür. Karma yasası, sen kırarsan sen de kırılırsın dır. Karma yasası iyilik edersen iyilik, kötülük edersen kötülük seni bulacaktır, demektir. Bütünün hayrına yaptığın her şey aslında kendinin hayrına yaptığın şeydir. Kendin için yaptığın her şey de çekim yasası gereği, yaptığını sana çeker.

Bu evrensel yasalar sebebiyledir ki aydınlanmada ustalaşmak, koşulsuz sevgi ve merhametin ‘kalp temelli’ niteliklerini kabule geçtiğiniz ve diğer insanlara da koşulsuzca gösterebileceğiniz anlamına gelir, böylece daha yüksek bir bilince yani bir üst frekansa/ boyuta geçmiş olursunuz.

SAYILARIN ANLAMI VE NUMEROLOJİ

Numeroloji bizim tüm bu konularda aydınlanmamızı ,farkındalığımızı artırmamızı sağlayan ve içinde sayıların sırrını barındıran, antik çağlardan günümüze kadar ulaşmış gizemli bir kadim ilimdir. Numerolog’lar, sayıların finans ve bilimdeki kullanımlarının ötesinde bir anlamı olduğuna inanır ve bunun sezgisini, bilgisini taşırlar. Numeroloji, bir kişinin kim olduğu, neden bu hayata doğduğu ve hayat amacının, derslerinin ve bilinçaltında getirdiği bilgilerinin ne olduğunun ona tekrar hatırlatmasını yapmak amacı ile sayıların sırrını kullanan metafizik bir ilimdir. Çünkü her sayı her rakam her harf hayatınızın hikayesine benzersiz bir titreşim katmaktadır. Bu hayat planında hayat amacınızdan en iyi ve en doğru şekilde yararlanmak istiyorsanız çok değerli bir bilgidir.

Numeroloji, bilgelik ve büyüme amacıyla birçok geçmiş yaşamımız olduğu ve yaşamaya devam edecek zamansız ruhlar olduğumuz öncülüne dayanmaktadır. Biz Numerolog’lar her birimizin öz-ustalık arayışımızı gerçekleştirmeye çalışırken önceden belirlenmiş bir gündeme / kadere sahip olarak doğduğumuza inanıyoruz. Bu gündem geçmiş yaşamlarda deneyimlediğimiz ( şu anki adımızın ve soyadımızın içinde bulunan tüm harflerin ait olduğu sayıların enerjisinden oluşan) ya da deneyimleyemediğimiz ( şu anki adımızın ve soyadımızın içinde bu titreşim yok ise ) bir kombinasyondur. Numeroloji de 0’dan 9’a kadar olan her bir sayının özel bir anlamı vardır. 11,22,33 sayıları ise kendi küresel zamanlarının evrensel bilgilerini içeren özel sayılar olarak geçer.11 leri indigo çocuklar ile ilişkilendirebilirsiniz. Numeroloji alfabesindeki her bir harf bir sayıya denk gelir ve sayının anlamı ile ilişkilendirilir. Numeroloji analizinin sistematiği de buna dayanır. Bu sebeple bir isim analizi ele alınırken doğduğunuz an size verilen ad ve soyadınızın titreşimi isim analizi çalışmanız için temel bilgiyi oluşturur ve öncelikle sizi bu hayatta iyi hissettiren ruhunuza iyi gelen temel ruh güdünüzü keşfetmenizi sağlar. Doğum tarihiniz ile elde edilen 3 haneli yaşam kodunuz ile bu yaşam planınızı nasıl organize edeceğinizi ve oturmuş davranış kalıplarınızı nasıl düzenleyeceğinizi, insanlar, olaylar arası sinerjinizi, yalnızca doğum tarihiniz ise ruhunuz ve tekamülünüz için bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde kararlar aldığınız hayatınızdaki değişim dönemlerinin tarihlerinin bilgisini verir. Doğum günü ve ayınız ile içinde bulunduğunuz yıl sizin kişisel yıl sayınızı ve o yıla ait destekleneceğiniz potansiyelinizi gösterir.

İlginizi Çekebilir: HAYATIMIZDAKİ DÖNGÜLER VE KİŞİSEL YIL SAYISI HESAPLAMA

NUMEROLOJİ ANALİZİ NE İŞE YARAR?

Numeroloji analizi ne işe yarar;Bir adınız ve soyadınız olduğunda yani kim olduğunuzu bildiğinizde, neden buradasınız, nereye gidiyorsunuz ve neden düşündüğünüz, hissettiğiniz ve içgüdüsel olarak davranışlarınızın anlamını çözdüğünüzde , enerji titreşiminizi yükselten ve yaşam koşullarınızı iyileştirmenizi sağlayan potansiyel gücünüzü hatırladığınızda, hayat hikayenizi yeniden yazabilir ya da düzenleyebilirsiniz. Numeroloji’den geleceğinizle ilgili fikir edinmek, önemli bir yaşam etkinliği planlamak veya ideal kariyeri, ilişkiyi, ilişki sinerjisini, evlilik tarihi veya yeni bir adı / soyadı seçmek için de faydalanabilirsiniz ama bana göre en önemli tarafı önceden belirlediğiniz yaşam planınızı hatırlayarak yaşamda tam potansiyelinize ulaşmanızı sağlaması, aile karmanızı şifalandırması, dişil /eril enerji dengenizi keşfettirmesi, şifanın ne olduğunu öğretmesi, empati geliştirmesi, evrensel yasaları hayata nasıl uygulayacağınızı öğretmesi ve aslında hayatınızdaki bulmacanın eksik parçasını istatistikle doğrulanabilir bilgiler ile tamamlamasıdır.

İlginizi Çekebilir: NUMEROLOJİ NE YAPAR?

MODERN NUMEROLOJİ’NİN MİMARI PİSAGOR

Günümüzde bizim kullandığımız adı ile Modern Numeroloji mevcut olan en doğru ve güçlü kendi kendine yardım araçlarından biridir. Kökeninin Atlantis, Babil, Çin, Mısır, Hindistan ve Yunanistan’ın eski uygarlıklarına ve binlerce yıl öncesine dayandığı ve Agartha çingeleri vasıtası ile yer üzerine çıkarıldığına inanılmaktadır. 2.500 yıldan fazla bir süre önce Yunan mistik, matematikçi ve notaların da mimarı olan Pisagor tarafından bilgilerin bir araya getirilerek bugünkü batı Numerolojisi’ nin temelleri atılmıştır.’’ Sayılar bilimi ilahi güçler bilimi ‘inancı taşıyan Pisagor’un teoriminden yola çıkılarak matematikte kullanılan ‘’pi ‘’sayısının antik Mısır’da gizemli ve kutsal bir sayı olarak kabul edilen 22’nin 7’ye bölünerek bulunduğu rivayet edilmektedir.

Alfabesi olan her toplumun kendine has bir Numerolojik sistemi mevcuttur. Doğduğunuz coğrafyada size uygun bir Numeroloji Eğitimi alarak ya da Doğum Tarihi Analizi yaptırarak bu ilmin hayatınıza girmesine ve uyanmanıza izin verin.

İlginizi Çekebilir: NUMEROLOJİ EĞİTİMLERİ

Get in Touch

Merak Ettikleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin

Güncellemelerimizi ilk siz öğrenin !

Whatsapp grubumuza katılabilir veya diğer iletişim araçlarından bize ulaşabilirsiniz.

Get in Touch