top of page
Ara

EVİNİZDEKİ NEGATİF ENERJİ TEMİZLİĞİ İÇİN 11 RİTÜEL

Kendinizi sıkışmış, neşeli ya da üzgün hissettiğinizde yaşam alanınızdaki atmosferi değiştirebilirsiniz.

Evinizdeki enerjiyi yükseltmek veya değiştirmek için, huzur ve esenliğinizi vurgulayacak bu alışkanlıkları uygulayın.


-Ω-


Evinizde pozitif enerji yaratmak, kişisel alanınızda sakin ve hoşnut hissetmek için çok önemlidir. Özellikle zor bir ayrılıktan sonra toparlanmak veya yeni ve heyecan verici bir kariyere başlamak gibi önemli yaşam değişiklikleri sırasında kendinize "Yaşam alanımı ve düşüncelerimi nasıl sadeleştirebilirim?" diye sorabilirsiniz.


Değişim veya sorun zamanlarında, alanınızdaki enerjiyi toparlamak için plastik kutulardan daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Evinizi geleneksel bir şekilde düzenlemek hoş olsa da, kitaplarınızı gökkuşağı renklerine göre sıralamak ve sizi mutlu etmeyen eşyalardan kurtulmak ruhunuzu gerçekten beslemeyebilir.


-Ω-


Negatif hislerden kurtulmak veya daha fazla zenginlik çekmek istiyorsanız, aşağıdaki ipuçları evinizi ruhunuzla daha iyi hizalamanıza yardımcı olacaktır.


-Ω-


1. Evinizi Adaçayı ile Temizleyin

Odanızın enerjisini değiştirmeniz gerektiğinde, bir temizlik ritüeli yapın. Fiziksel temizlik eylemine bir olumlama eklemek güçlü bir harekettir. Neleri bırakmak istediğinizi, nelere yer açmak istediğinizi ve neleri geliştirmek istediğinizi yazın. Yazdıklarınızı olumlamalar yaratmak için kullanın. (Örneğin, yeni bir ilişkiye yer açmak istiyorsanız, olumlamanız "Yeni romantik bağlantıları memnuniyetle karşılamaya hazırım" olabilir.)


Olumlamaları yapmadan önce temizlemek istediğiniz odanın içinde adaçayı, palo santo veya bir mum yakmanızı veya meditasyon çanakları çalmanızı öneririz. Ardından, olumlamanızı tekrarlarken enerjiyi alanınız boyunca hareket ettirin.


-Ω-


2. Duyusal Enerji Denetimi Yapın

Bulunduğunuz yerde nasıl hissetmek istediğinizi düşünün ve neyi daha fazla veya daha az istediğinizi keşfetmek için beş duyunuzu da kullanın. Örneğin, neşe, canlılık, huzur veya güçlü bir bağ hissettiğiniz başka bir şey arıyor olabilirsiniz. Tüm duyularınızı kullanarak, evinizde tamamen sürükleyici bir deneyim yaratabileceksiniz. Evinizin enerjisi sadece duyduklarınızdan değil, aynı zamanda içinde var olan kokular ve dokulardan da etkilenir.


Bazı basit ve etkili örnekler: Tüm duyuları içeri çekmek için verandanıza bir rüzgar çanı veya mutfağınıza kokulu bir mum yerleştirin.


-Ω-


3. Görsel Alanınızdaki Dağınıklığı Kaldırın

Dağınık bir alanı temizlemek birkaç nedenden dolayı çok tatmin edici olabilir. Evinizi toparlamak beyninize artık stresli olmadığınızı bildirir. Dağınıklık görüntüsü bilinçsizce bizi strese sokar ve nedenini fark etmeden kendimizi baskı altında hissetmemize neden olur. Araştırmalar, dağınıklığın bizi daha sinirli hale getirebileceğini ve öz saygımızı olumsuz etkileyebileceğini kanıtlıyor.


Eşyalarınızı daha sonra kullanmak üzere bir sepete koyacak vaktiniz olsa bile, onları gözünüzün önünden kaldırmak sakinleştirici olabilir. Eski fotoğraflar veya artık uymayan kıyafetler gibi strese neden olan şeyleri bulmanızı ve bunları günlük görüş alanınızdan çıkarmanızı öneririz.


-Ω-


4. Mekanınızda Simetri Yaratın

Beyin simetriyi tercih eder ve sakin ortamlar stresi azaltabilir. Denge ve uyuma dayalı feng shui uygulaması, yaşam alanınızda simetriyi teşvik edebilir ve genel refahınızı artırabilir.


Yakın zamanda farklı bir şehre taşındıysanız, bir zamanlar romantik bir partnerle paylaştığınız bir konuttan ayrıldıysanız veya konutunuzdan bir kişi taşındıysa (eski sevgiliniz veya yetişkin bir çocuk gibi), evinizi feng shui'yi göz önünde bulundurarak düzenlemek dengeyi yeniden kurmanıza yardımcı olabilir. Yatağınızı pencere yerine sabit bir duvara dayamak gibi basit bir yaklaşım bile bulunduğunuz alanda kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlayabilir.


-Ω-


5. Doğayı İçeri Alın

Huzur ve dinginlik hissi yaratmak için evinize doğal unsurlar ekleyin. Bitkiler, su özellikleri ve kaya oluşumları, huzur ve doğayla bağlantı kurma duygularını geliştirmeye yardımcı olabilir. Elektronik ve aletlere doymuş bir dünyada, dış mekanın topraklama unsurlarıyla bağlantı kurmak faydalıdır.


-Ω-


6. Bir Sunak veya Meditasyon Alanı Kurun

Evinizde huzur bulmak için ayırabileceğiniz bir yer bulun, bu sadece bir odanın köşesindeki bir sandalye veya istediğiniz gibi çıkarabileceğiniz belirli bir minder olsa bile. Yas tutmak için bir alan oluşturmak, özellikle bir kayıptan sonra iyileşmeye yardımcı olabilir.


İçinden geçtiğiniz durum ne olursa olsun, bu alana takdir ve sevginizi ifade eden hatıralar yerleştirerek görsel ipuçları sağlayabilirsiniz. Sadece nefes almak ve sakinleşmek için kutsal bir alan yaratmak da evinizde huzuru besleyebilir.


-Ω-


7. Birkaç Özel Taş Yerleştirin

Özel taşlar iyileştirme yetenekleri nedeniyle sayısız yıldır kullanılmaktadır. Genel enerjinin arındırılmasına yardımcı olmak için evinize gül kuvars ve yeşim kristalleri eklemek bir yaklaşım olabilir.

Gül kuvars, chi olarak bilinen ve dengeli duyguları ve ilişkileri desteklediği söylenen dalga boylarını iletir. Gül kuvarsı ay ışığı altında şarj ederek ve yaşam alanınızda saklayarak, öz sevgiyi ve öz bakımı artırabilirsiniz. Yeşim taşı, negatif enerjiyi emerek hayatınızı en iyi şekilde yaşamanızı sağlayan harika bir mücevherdir. Bu, evinizi kötü hislerden uzak tutmanıza yardımcı olacaktır.


İlgi alanlarınızı yansıtan ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan pozitif bir ortam yaratmak için evinizde kullanın.


-Ω-


8. Kelimenin Tam Anlamıyla Havayı Temizleyin

Hava filtrelerinizi en son ne zaman değiştirdiğinizi, HVAC sisteminizi ne zaman temizlediğinizi veya havanın aktığı alanları ne zaman temizlediğinizi kontrol edin. Değişim anlarında, kutlamalarda veya toplantılarda evinizi tazelemek için havayı arındırmayı ve durgun enerjiden kurtulmayı düşünün. İç mekanda temiz hava ile hem akciğer hem de ruh sağlığınız iyileşecektir.


Bu işleri zaten yaptıysanız (veya yapamıyorsanız), pencerelerinizi açın ve odanın içine bir hava temizleyici veya tuz lambası ekleyin.


-Ω-


9. Etrafınızı Sevdiğiniz Şeylerle Kuşatın

Evinizin tercihlerinizi nasıl sergilediğini ve hoş bir atmosferi nasıl beslediğini düşünün. Örneğin, sakinleştirici ve dingin bir ortam yaratmak için beyaz, krem veya açık kahverengi gibi açık, nötr tonları tercih edin. Daha fazla rahatlama için evinizin her yerinde mumlar, kristaller ve aromaterapiye de yer verebilirsiniz.


Sergilemeniz gerektiğini düşündüğünüz (veya size ait olmayan belirli bir stile uyan) eşyaları seçmek yerine gerçekten sevdiğiniz şeylere odaklanın. Neyin moda ya da trend olduğu konusunda takıntı yapmaktan kaçının ve kendi zevkinizi takip edin.


-Ω-


10. Mekanınızda Kendinize İyi Bakın

Her gün sahip olduğunuz şeyleri sadece arkadaşlarınız için saklamak yerine fiziksel olarak önemsendiğinizi hissetmenize yardımcı olması için kullandığınızdan emin olun. Bu uygulama size değerinizi hatırlatacaktır. Örneğin, yatağınızın üzerine yumuşak bir battaniye koymak size özen gösterildiğini hissettirebilir ve evinizde sıcak bir ortam yaratabilir.


-Ω-


11. Her Yaşam Dönüşümünü Onurlandırın

Son olarak, hayatınızda dönüm noktası olan bir doğum günü veya bir kayıp gibi derin bir an yaşıyorsanız, hayatınızdaki bu dönüştürücü zamanı işaretlemenin bir yolunu bulun. Bu bir alıntı, bir sanat eseri, bir fotoğraf veya kalbinize hitap eden başka bir şey olabilir. Bunu ister kamuya açık ister evinizde daha özel bir alanda sergilemenin amacı, size içsel gücünüzü hatırlatmak ve büyümenizi kutlamanıza destek olmaktır.


-Ω-


Sonuç Olarak

Evinizdeki enerjiyi tazelemeye neden ihtiyaç duyarsanız duyun, kendinizi sıkışmış, neşeli veya hüzünlü hissettiğinizde mekanınızın atmosferini değiştirebileceğinizi bilmeniz önemlidir. Kendi huzurunuza ve evinizin huzuruna öncelik vermek için, yaşam alanınızın bir desteğe veya değişikliğe ihtiyacı olduğunda bu uygulamaları deneyin.


-Ω-


bottom of page