top of page
Ara

İLK DÖNEM DÖNGÜNÜZÜN ANLAMI

Güncelleme tarihi: 26 Ağu 2023

Bir önceki yazımızda dönem döngülerinden ve nasıl hesaplayacağımızdan bahsetmiştik, bu yazıda dönem döngülerimizin anlamlarını araştıracağız.


İlk Dönem Döngünüz 1 ise


Hayatınızın ilk otuz yılı çok yoğun bir dönemi temsil eder. Bu dönem metanet, cesaret ve esneklik gerektirir. Kendi kişisel bireyselliğinizi ve bağımsızlığınızı elde etmek için yeteneklerinizin her birini kullanmak zorunda kalacaksınız.


Bu bir bütünleşme ve hayatınızın rüyasına odaklanma dönemidir.


Yönünüze olan hakimiyetiniz sınanacak, ancak bir şekilde her türlü engeli aşmak ve bu dönemden daha güçlü çıkmak için kaynaklarınız mevcut. Bağımsızlık, esneklik ve güç gerektiren bir dönemdir, ancak bu özellikler kişiliğinizin ayrılmaz bir parçası haline gelir.


Bu döngü bir ilerleme zamanına işaret eder.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 2 ise


Hayatınızın ilk 30 yılı yavaş ve sabırlı bir gelişim dönemini temsil eder. Çevrenize karşı son derece duyarlı ve sezgileriniz kuvvetli. Barışçı bir yeteneğe sahipsiniz ve nazikçe ikna eden muazzam bir güce sahipsiniz. Nezaket ve diplomasi yeteneklerinizi geliştirin. Başkalarıyla işbirliği yapın.


Müzikal ve diğer sanatsal yetenekler meyvesini verir.


Ortaklıklar önemlidir, anlayış ve uzlaşma gerektirir. Sabır ve esnekliğe ihtiyacınız var, ancak başkalarının sizi desteklemekten mutluluk duyduğu nazik ve yardımsever bir etki altındasınız.


Güzelliği ve uyumlu ortamları araştırın, doğada vakit geçirin ve yakın arkadaşlığın verdiği huzurun tadını çıkarın. Bu yavaş ama istikrarlı bir ilerleme dönemidir.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 3 ise


Hayatınızın ilk dönemleri kendinizi ifade etme gücünüzün arttığı ve çok fazla sosyal destek aldığınız bir dönemdir. Sanatta, özellikle de yazarlık, oyunculuk veya dansta sahip olduğunuz her türlü yetenek yeni zirvelere taşınacak ve büyük ödüllerle karşılanacaktır.


Sosyal olarak aktifsiniz ve başkalarına çekici, cazibeli, hatta karizmatik görüneceksiniz. Ancak enerjinizi çok fazla yüzeysel proje veya ilişki için harcamamaya dikkat edin.


Zaman, hayatınızı dolduran büyük yükseliş enerjisinden en iyi şekilde yararlanmak için disiplin ve odaklanma gerektiriyor.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 4 ise


Hayatınızın ilk otuz yılı sıkı çalışma ve bunun getirebileceği tüm ödüller dönemini temsil eder. Bu dönem esas olarak hayatın pratik yönleriyle ilgilendiğiniz bir dönemdir: iş ve kariyer, sağlam bir aile ve sağlam bir topluluk. Hayalperest ya da idealist değilsiniz, ancak hayatınızı sağlam finansal temeller üzerine oturtmak istiyorsunuz.


Ayrıntılarla aşırı ilgilenebilir ve bu nedenle kendinizi kurtulmanız gereken çıkmazların içinde bulabilirsiniz. Sevdiğiniz işi bulun ve gönlünüzce yapın, ancak insanlığınızın geri kalanını veya size yakın olanlarınkini ihmal etmeyin.


Bu dönem disiplin, düzen ve öz motivasyon gerektiren bir dönemdir.


Günün düzeni çalışmadır. Ancak bu özellikler sayesinde ailenizin, işinizin ve hatta toplumunuzun temeli olarak görüleceksiniz.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 5 ise


Yaklaşık 30 yaşına kadar olan yıllar hızlı bir ilerleme ve çok fazla değişim dönemini temsil eder. Özgürlük dersini öğreniyorsunuz. Seyahat edecek, evinizi birçok kez taşıyacak ve iş değiştireceksiniz. Ayaklarınız serbest. Sorumluluk yüklerinden kurtulacağınız bir dönem. Kendinizi başarılı bir şekilde tanıtmak için bir yeteneğiniz olacak.


Kelimelerle olan yetenekleriniz büyük ölçüde gelişecek.


Yabancı dil öğrenebilir, yazabilir ve düzenleyebilirsiniz. Birçok heyecan verici insanla tanışacak, yabancı toprakları ziyaret edecek ve birçok yeni fikirle karşılaşacaksınız. Kendinizi alanınızda ilerici ve ileri görüşlü olan her şeyle özdeşleştirin. Değişimi arayın ve yeni fırsatları değerlendirin.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 6 ise


Hayatınızın ilk üçte birlik dönemi aile, sorumluluk ve görev dönemidir. Bağlılık, evlilik ve aile konularının hepsi keskin bir odak noktası haline gelir. Taahhütler verildiğinde ve kişi sevgiyle ve kabulle karşılık verdiğinde, bu çok fazla uyum ve desteğin olduğu bir dönemdir.


Etrafınızdakiler tarafından size çok ihtiyaç duyuluyor.


Sevilecek ve takdir edileceksiniz. Bu evlilik için en iyi döngüdür. Aynı şekilde, ortaklıklar da iyi gider ve ortak faaliyetlerden çok ilerleme kaydedilir.


Tersine, taahhütler derinlemesine yapılmazsa veya bozulursa, genellikle ayrılık ve boşanma meydana gelir. Sahip olduğunuz sanatsal yetenekler ortaya çıkacak ve kendinizi ifade etmek için yeni fırsatlar doğacak.


Bir iş kurmak için de çok destekleyici etkiler altındasınız. Bu esneklik, işbirliği ve uzlaşma yoluyla ilerleme zamanıdır.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 7 ise


Hayatınızın ilk otuz yılı uzmanlaşmak, derinlemesine düşünmek ve hayatın daha derin sorularını tefekkür etmek için bir zamandır. Hoşunuza giden bir konuyu derinlemesine inceleyin. Bilim, teknoloji, felsefe ve metafizik alanlarına ilgi duyuyorsunuz. Belirli bir alanda uzmanlaşın.


Mükemmel bir sezgiye ve kendinizi adadığınız herhangi bir konunun yüzeyinin altına nüfuz edebilecek bir zihne sahipsiniz.


Enerjinizi ve düşüncelerinizi odaklayın.

Bu bir içsel gelişim dönemidir. Meditasyon, tefekkür ve kendi üzerine düşünme içsel zenginleşmenin araçlarıdır. Bilgelik geliştirin.


Yalnız zaman geçirme arzusu nedeniyle ilişkiler zaman zaman külfetli görünebilir. Daha derin duygularınızı başkalarıyla paylaşmaya karşı bir direnç vardır. İçsel yaşam o kadar zorlayıcıdır ki kendinizi ona kaptırmak isteyeceksiniz. Biriktirdiğiniz bilgileri öğreterek, danışmanlık yaparak ya da sadece başkalarıyla konuşarak paylaşın.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 8 ise


Erken yaşlarda başlayıp otuzlu yaşlarınızın ortalarına kadar devam eden iş, kariyer ve finansal ödüller için son derece elverişli bir dönemdesiniz. Önemli olan sıkı çalışmak ve aksilikler ya da zorluklardan sonra kendinizi yeniden adama isteğidir.


Bir yönetici, organizatör ve finansal planlamacı olarak büyük ölçüde gelişmiş yeteneklere sahip olacaksınız. Geniş resmi görme ve cesur planları hayata geçirme konusunda bir yeteneğiniz var. Bu dönemde finansal özgürlüğünüzü kazanabilirsiniz. İş ve kariyer faaliyetleri iyi gidiyor, ancak çok fazla dikkat ve bağlılık gerektiriyor.


Kariyerinizin veya girişiminizin kontrolünü ele geçirmeye ve onu yeni zirvelere taşımaya zorlanıyorsunuz.


Bu, gücün size geldiği bir dönemdir, ancak akıllıca ve amaçlı kullanılmalıdır.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 9 ise


Bu, insanlığa geniş bir bakış açısının ve başkalarının refahı için samimi bir endişenin geliştirileceği bir dönemdir. Hoşgörü, kabullenme ve evrensel sevgi bu 9 Döngüsünün hedefleridir ve böyle bir mükemmelliğe tam olarak ulaşılamayacak olsa da, bu etki altındaki kişi bu ideallere doğru büyüyecektir.


İnsani ilkeler ve sosyal hizmet kişisel mutluluğun anahtarıdır.


Genel refahın iyileştirilmesine yönelik tüm çalışmalar büyük kişisel ödüller de getirecektir. Yüksek ideallere yönelik sıkı çalışma ödüllendirilir.


Yaratıcı yetenek de özellikle daha büyük bir sosyal amaç veya mesajla birleştiğinde gelişir. Kişiden geçmişteki şikayetleri affetmesi ve olumsuz bağlılıkları bırakması istendiği için bir fedakarlık veya bırakma unsuru vardır.


Kişiden daha yüksek bir etik standarda göre yaşaması istenir ve bunun ödülü olarak çok daha fazla ruhsal ve kişisel zenginleşme elde edilir.


-Ω--Ω-


İlk Dönem Döngünüz 11 ise


Yaşamınızın ilk 30 yılı ruhsal bir genişleme, hatta aydınlanma dönemidir. Anlayış ve bilgelikte büyüyeceksiniz. Bu dönem maddi hedefler peşinde koşma zamanı değil, daha yüksek insani idealleri arama zamanıdır.


Bununla birlikte, kendinizi pratik olana dayandırmadan sonsuz olanın peşinden gitmenin bir cazibesi vardır. Bundan kaçınılmalıdır. Çalışmalarınıza odaklanın ve anlayışınızı, bilginizin başkalarına basit ve kabul edilebilir terimlerle aktarılabileceği noktaya kadar derinleştirin.


Toplumunuzla paylaşmanız gereken bir mesaja ya da yeteneğe sahipsiniz; ancak bu armağan ancak derin bir kişisel dönüşüm ve kendini ifade etme becerisini geliştirme yoluyla verilebilir.


Kendiniz üzerinde çalışmaya ne kadar istekli olursanız, dünyanın geneli için o kadar çok iyilik yapmış olursunuz. Bu yolu kabul edip benimseyenler için, bol miktarda mali destek ve hatta şöhret de dahil olmak üzere pek çok ödül vardır. Ayrıca, başkalarının ilerlemesine katkıda bulunduğunu bilmenin verdiği daha derin bir tatmin de vardır.


-Ω--Ω-

bottom of page