top of page
Ara

DENGE SAYISI

Denge Sayınız Neyi Gösteriyor?


İnsanlar hayatın zorluklarına karşı çeşitli içsel tepkiler verirler. Bazıları zor durumlarda geri adım atarak nasıl hareket edeceklerini düşünürken, diğerleri rahatsız edici duygulardan kaçınmak için geri çekilir. Bazıları öfkeyle patlar, ancak patlamanın hızla geçmesine izin verirken, diğerleri duygularının bedende kalmasına izin verir.


Bunlar genellikle düşünmeden veya analiz etmeden ortaya çıkan koşullanmış tepkilerdir. Olgunluk ve kişisel gelişimle birlikte, karşılaştığımız durumlarla başa çıkmak için yeni ve daha etkili yöntemler geliştiririz.


Numeroloji'deki Denge sayısı az çok uykudadır. Ancak duygusal çalkantılar yaşadığınızda ön plana çıkar ve etkisi önemli ölçüde güçlenir. Denge sayısı çok önemli hale gelir.


-Ω-


Denge Sayınızı nasıl bulabilirsiniz?


Denge sayınızı bulmak için, doğumdan gelen tam adınızın baş harflerinin numeroloji değerlerini toplayın, sonra bunları tek haneli bir sayıya indirin.


NUMEROLOJİ ALFABESİ


1 A, J, S, Ş

2 B, K, T

3 C, L, U, Ü

4 D, M, V

5 E, N, W

6 F, O, Ö, X

7 P, Y, G, Ğ

8 H, Q, Z

9 R, I, İ


Örneğin, Arzu Nihal Doğan ismini kullanarak: isminin baş harfleri A, N ve D'dir.


Bunların numeroloji değerleri sırasıyla 1, 5 ve 4'dir.


Dolayısıyla Denge sayısı 1 + 5 + 4 = 10'dur ve bu da 1'e indirgenir. Arzu Nihal'in Denge sayısı birdir. (Ana sayılar da dahil olmak üzere Denge sayılarını hesaplarken herhangi bir çift basamaklı sayıyı tek basamağa indirin).


-Ω-


Denge Sayınızın Anlamını Öğrenin


-Ω-


Denge Sayısı 1


Kendinizden güç alın ama sıkıntılarınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmaya daha istekli olun. Sorunlar karşısında yalnız kalabilirsiniz. Bu durum sıkıntılı zamanlarda sizi izole edebilir. Başkalarının tavsiyelerine açık olun. Bu, soruna bakış açınızı genişletecek ve yaklaşımınızı dayandıracağınız yeni bilgiler verecektir.


Güç, yaratıcılık ve cesaret, savaşı kazanacağınız silahlardır.


-Ω-


Denge Sayısı 2


Nezaket ve diplomasi kullanın. Daha az duygusal olun. Yüzleşmekten korktuğunuz için sorundan uzaklaşmak yerine, aradığınız çözüme yaklaşımınızda cesur olun. Gerginliği dağıtmak için çok çalışın; doğuştan gelen yeteneğiniz, herkes için karşılıklı olarak tatmin edici bir çözüm bulmaktır. Uzlaşmaya hazırsınız.


Daha iyimser ve neşeli olun. Sorunları abartmamaya çalışın. Aşırı duyarlısınız ve daha dengeli olmak için çalışmanız gerekiyor.


Herhangi bir soruna kendinizi verdiğiniz anda denge ve uyum sizin için oradadır. Barıştırıcı olabilirsiniz.


-Ω-


Denge Sayısı 3


Sorunlara yaklaşımınızda daha neşeli ve iyimser olun. Karşılıklı olarak tatmin edici bir çözüm için başkalarıyla birlikte çalışmaya çalışın. Durumu etkilemek için hatırı sayılır çekiciliğinizi kullanın.


Bir sorunla karşılaştığınızda aşırı duygusal olabilirsiniz. Bu eğiliminizi kontrol etmeye çalışın; bir dereceye kadar objektifliğe ihtiyacınız var. Aradığınız çözüme kişisel olarak fazla bağlanabilir, dolayısıyla sonucun ilgili herkes için faydalı olabileceğini göremeyebilirsiniz.


-Ω-

Denge Sayısı 4


Duygu yüklü konulara karşı perspektif sahibi olmaya ve daha yumuşak başlı bir tutum sergilemeye çalışın. Öfkenizi kontrol edin. Disiplin sizin gücünüzdür.


Ayrıca, büyük resme ve uzlaşma ihtiyacına bakın. Adalet duygunuz, bağışlama, merhamet ve derin anlayış gibi erdemlerin yol gösterici olduğu başka bir düzeye yükseltilmelidir. Bu ideallere pratik bir yaklaşım, kendinizi çatışma yaşadığınız kişinin yerine koymaya çalışmaktır. Bir sorunun her zaman kabul etme eğiliminde olduğunuzdan daha fazla açısı vardır.


-Ω-


Denge Sayısı 5


Sorununuzdan kaçmak yerine ona odaklanmaya çalışın. Bir çatışmanın acısını hissetmemek için duyularınızı şımartarak sorundan kaçınmaya çalışabilirsiniz. Yiyecek, alkol ve uyuşturucuya kaçmamaya dikkat edin.


Aklınıza koyduğunuz anda herhangi bir duruma son derece yaratıcı bir çözüm bulma yeteneğine sahipsiniz. Cevap sizin elinizin altında.


-Ω-


Denge Sayısı 6


Gücünüz insanları ve bir çatışmanın altında yatan koşulları anlamakta yatıyor. Ancak durumu doğrudan ve sorumlu bir şekilde ele almak yerine size teselli sağlaması için arkadaşlarınıza ve ailenize çok fazla güvenebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz durumla ilgisi olmayan kişilerin sağladığı iyi duygulara sığınma olasılığınız çok yüksek olabilir. Burada söz konusu olan sorumluluktur; en başta durumun oluşmasına siz yardımcı oldunuz ve çözümün önemli bir parçasısınız. Rolünüzü kabul edin.


-Ω-


Denge Sayısı 7


Kendi içinizdeki güvenli bir sığınağa çekilir ve elinizdeki sorunla uğraşmak zorunda kalmayacağınızı umarsınız. Oysa zihninizin berraklığı ve analitik yetenekleri size sorunla ilgili içgörü ve çözüme giden açık bir yol sağlamak için yeterlidir.


Kendinizle ve karşılaştığınız sorunlarla duygusuz ve sakin bir şekilde yüzleşmek için çalışmalısınız. Sorunun duygusal yönleri sizi içine çekebilir, bu da zihninizi bulandırır ve bir yanıt bulmak için netliğinizi kullanmanızı engeller. Duygularınızı aşın ve bir cevap bulacaksınız.


-Ω-


Denge Sayısı 8


Hatırı sayılır gücünüzü dengeli bir şekilde kullanın. İnsanlarla ilkeli bir şekilde yüzleşmek yerine gücünüzü manipülatif bir şekilde kullanabilirsiniz. Gücünüzü daha yüksek bir şekilde, yani sorun ve çözümü için kişisel sorumluluğu kabul ederek kullanın. Neredeyse her soruna bir yanıt bulmak için muazzam bir yaratıcılığa ve liderliğe sahipsiniz. Kendi çözümünüzü gruplara dayatmamaya çalışın, ancak onların kaygılarını ve fikirlerini getirebileceğiniz daha büyük çözüme dahil edin, gücü herkesin iyiliği için kullanmayı öğrenin.


-Ω-


Denge Sayısı 9


Çözümlerinizi başkalarının endişeleriyle empati kurarak bulacaksınız. Çok çeşitli insanları anlama ve daha geniş resmi görme konusunda bir yeteneğiniz var. Ancak çoğu zaman kendinizi kitlelerin üzerinde bir aristokrat olarak gördüğünüz bir tür Fildişi Kule'ye çekiliyorsunuz. Çözümlerinizi insanların yaşadığı pratik gerçekliğe inerek bulacaksınız. Verdikçe alacaksınız.


-Ω-


Eğer kendi okumalarınızı yapıyorsanız, DÖNEM DÖNGÜLERİ ile devam edin


-Ω-


Kendi Okumanızı Yapın

Doğum sayısı

Doğum günü sayısı

İfade sayısı

Kalbin Arzusu/Ruhun Dürtüsü sayısı

Kişilik sayısı

Gizli Tutku sayısı

Karmik Ders sayısı


-Ω-

bottom of page